Skip to content | Change text size
 

Prize winners awarded in 2008 for the 2007 academic year

2007 Annual Students Awards Evening was held at the Hilton on the Park on 29 May 2008.

Prizes are awarded in the following categories:

Best student in a unit of study - Caulfield campus

Unit

 

Student

BTF1010 Commercial law Mr Pavel Kachailov
Ms Bona Shin
BTF2220 Corporations law and trusts Ms Natasha Futschik
BTF2223 Corporate crime Ms Robyn McCowan
BTF2601 Banking law Ms Seema Jamall
BTF2991 Employment law Ms Laurel Dayman
BTF3091 Stock exchange and derivatives law Ms Quynh Dang
BTF3100 Environmental law for business Mr Keith Ng
BTF3181 Marketing law Ms Robyn McCowan
BTF3201 International trade law Ms Jacqueline De Fazio
BTF3931 Taxation law Ms Annabelle Molan
BTF3951 Business taxation and GST Ms Kerry Reggio
BTF5220 Taxation of companies and shareholders Ms Lisa Green
BTF5240 Taxation of employees and contractors Ms Andrea Murphy
BTF5250 Anti avoidance rules & financial transactions Ms Helen Pokryshevsky
BTF5260 Tax administration and policy Ms Helen Pokryshevsky
BTF5270 Superannuation and retirement benefits Ms Kayleen Redman
BTX4001 Insurance law Ms Maria Balogh
BTX4100 Corporate environmental responsibility Ms Erin Simpson
BTX5000 Corporate governance Mr Alexander Kaiser
BTX5031 Insurance law Ms Taliya Cikoja
BTX5050 Asian business law Ms Shisha Deng
BTX5130 International law and policy Ms Anna Scott
BTX5180 Financial services regulation Mr David McCallum
BTX5190 International trade law Ms Tiffany Douglas
BTX9190 International trade law Mr Arron Oliver
BTX5841 Human resource management law Ms Megan Berry
BTX9020 Business law Ms Dong Li
BTX9060 The law of employment Miss Tegwen Nankervis
BTX9070 Labour relations law Mr Adrian Meade
BTX9120 Intellectual property laws Mr James Shin
BTX9541 Corporations law and trusts Mr Arjun Puri
BTX9651 Taxation law Mr Rajesh Jampala
BTX9760 Risk control and the law Ms Clare Pellegrini

Best student in a unit of study - Clayton campus

Unit

 

Student

BTC1110 Business law Ms Elaine Zhang
BTC2190 International trade law Mr Stephen Smith
BTC2210 Australian company law Mr Hasan Prayogo
BTC2720 Workplace law Ms Hui Hoe
BTC3130 Stock exchange and derivatives law Mr Julian Sahhar
BTC3150 Taxation law Ms Alison Yiu
BTC3200 Finance law Mr Simon Menz
BTC3300 Marketing law Ms Jenny Ling
BTC3350 Business taxation and GST Ms Kami Do

Best student in a unit of study - Peninsula campus

Unit

 

Student

BTW1200 Business law Mr Adrian Gray
BTW2220 Corporations law and trusts Mr Peter Sowinski
BTW3201 International trade law Mr Lucas Chick
BTW3221 Taxation law and practice Mr Anthony Newton
BTW3241 Employment law Ms Imogen Cenacchi
BTW3281 Marketing law Ms Charlene Leighton

Best student in a unit of study - Berwick campus

Unit

 

Student

BTW1200 Business Law Ms Xi Lin
BTW2161 Tourism law Mr Michael Taylor
BTW2220 Corporations Law and Trusts Ms Vesa Istrefi
BTW3221 Taxation Law and Practice Mr Edwin Arifin
BTW3281 Marketing Law Mr Melchor Raval
Best graduating student in Business Law and Taxation units Miss Seok Mei Loe

Best student in a unit of study - Gippsland campus

Unit

 

Student

BTW1200 Business Law Mr Lee Bowden
BTW2220 Corporations Law and Trusts Ms Huang Lu
BTW2223 Corporate Crime Ms Taryn Neal
BTW3221 Taxation Law and Practice Mr Michael Legg
BTW3240 Administrative Law Ms Kimberley Lonsdale
BTW3241 Employment law Ms Tricia Moran
BTW3641 Information Technology Law Ms Laura Burton

Top graduating student in a course of study

Degree

Student

Bachelor of Business Law Ms Gia Tsioris
Graduate Diploma in Taxation Mr Stephen Wilson
Master of Taxation Ms Tiffany Douglas
Master of Business Law Ms Demet Kayali
 
Related links